Kamilenky

Hlavní hrdina se nejmenuje Kamil, ale Heřman. A místo manželky má spoustu milenek.

Skladem
Kód: 51
120 Kč
Kategorie: Knihy

Práce, nemocný a postupně na život rezignující manžel, kamarádka, které se průběžně rozpadá a zase skládá vztah… To je na jednu ženu mnohdy opravdu moc. A řešení? Dovolená! Do hor, k moři, za poznáním a hranice všedních dnů. Odpočinek, noví zajímaví lidé a znovu načerpaná energie. S odjezdem pečující ženy i manžel nakonec sezná, že rezignace není zrovna ideální životní postoj a vše se zdá v lepší obracet…
Nic ale není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát! Když se oběma kamarádkám připlete do cesty sympatický a pohledný průvodce, teplá letní noc, šumící moře a sklenka vína, začnou se dít věci. Kdo z nastalé situace vyjde jako vítěz? A mají vlastně letní lásky vítěze?

Ukázka z knihy:

 Heřman tupě zíral na dveře, které se před okamžikem za Milenou tiše zavřely. Skličující pocit ho obemknul celou svojí silou. Poprvé v životě to nezvládl.
   Chtěl ji. Tak strašně ji chtěl.
   Jenomže v tomto představení měl účinkovat jen pár okamžiků. Měl se mihnout na pódiu a dobře sehrát svoji úlohu. Zpestřit děj milostnou zápletkou a odkráčet zpět se zdviženou hlavou do zákulisí. Celé dějství pojednávalo o jiných postavách. Účinkující měli rozděleny svoje role a Heřman měl jen na chvíli alternovat za kolegu, kterého nikdy neviděl a který byl životním partnerem jeho milenky. Milenky, kterou si za těch několik málo okamžiků zamiloval natolik, že začal přemýšlet o změně svého života. Ale uměl by to vůbec? Uměl by s někým sdílet svůj život, své pocity, své problémy? Svoji kuchyň a koupelnu? Dokázal by se vzdát svého života, svých zvyklostí a svých kořistí? Začít žít život někoho jiného?
   Jeho teritorium bylo příliš rozsáhlé. Nedokázal by svůj svět ořezat o všechny kontinenty, vypustit z něj řeky a všechny více i méně prokleté hory nechat srovnat se zemí. Nedokázal by svůj život okleštit na několik metrů čtverečních a na těch se dennodenně pohybovat. Vymodelovat svět do několika stěn s okny, silnicí vedoucí někam do kanceláře kolem obchodu s potravinami. Zhustit přírodu do ledkové obrazovky se stopadesáticentimetrovou úhlopříčkou a vůni eukalyptu kupovat v malých lahvičkách.
   Příliš bolestně si uvědomoval hloubku propasti, která vzniká mezi ním a ženou, se kterou měl poprvé v životě pocit, že dokáže milovat. Se kterou poprvé poznal sílu lásky, vzájemnosti, pronikání jednoho do druhého. Toužení, nenasytnost, odevzdanost. Neplánovanou, nepředstíranou, přerůstající přes hlavu a zdravý rozum. 
   Co všechno by byl ale pro svoji lásku a její naplnění schopen udělat? Vzdát se svého cestování, které bylo smyslem jeho života? Všech těch cest, které sám zmapoval, vytvořil a realizoval? Těžce nabitých a získaných znalostí, které předával dál a to dávalo význam jeho životu? Propast mezi ním a ženou, kterou nečekaně potkal a se kterou prožil tak závratné okamžiky, pro které neměl pochopitelné vysvětlení, byla příliš hluboká. Byla hluboká, obehnaná nezdolatelnými horami a strmými kaňony, v jejichž korytech klokotaly vody s nebezpečnou erozní silou, ohraničená hranicemi států s ostnatými dráty.
   Především však byla nepřekročitelná stovkami kilometrů jeho života vedoucího odnikud nikam.
Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení