Zlato(v)lásky

Srdce na dlani má mnohdy větší cenu než srdce ze zlata.

Skladem
Kód: 63
105 Kč
Kategorie: Knihy

Román o vztazích. Mezi manželi, rodiči, dětmi a v neposlední řadě v zaměstnání. Autorka věrně popisuje situace, které všichni známe, konflikty a problémy, které každý z nás dennodenně řeší. Kniha je také o tom, že věci nemusí být takové, jak vypadají na první pohled. Šťastný život nemusí zaručit odlet do Ameriky ani „výhodný“ pronájem bytu. A drsná šéfová třeba jen nemůže v noci spát a přidrzlý floutek je v soukromí srdečný a milující syn.

Ukázka z knihy:

Ráno jsem přišla rozmrzelá do práce. Měla jsem za sebou další neprospanou noc. Můj nejmladší kvítek, který mi ještě zbýval vychovat k samostatnosti, byl plevel. Natahoval se na plot, ovíjel ho a hledal lepší podmínky pro život v cizích zahradách. Nemělo smysl ho stříhat a přivazovat k tyči. O to rychleji by spěchal hledat nové zázemí. S výživnější hlínou, častější zálivkou a sluncem, které se nikdy nemračí.
   Nepíchá-li trn, když je mlád, sotva už kdy píchat bude, vzpomněla jsem si na Lukášovu větu a dostala jsem se znovu do beznadějné nálady. Chci, aby píchala? Chci, aby se uměla v životě bránit a aby byla sama sebou, nebo z ní chci vychovat hodnou holku, která to v dnešním světě nebude mít jednoduché? Mám jí brát její osobnost a dělat z ní poslušnou ovečku? A jak dopadne? Jako já? Jenže Jarka nebude nikdy jako já. Není tak silná a má úplně jinou mentalitu.
   Večer jsem se svěřovala v posteli Lukášovi. Po milování. Po milování, které bylo plné něhy a vzájemnosti. Ohlíželi jsme se jeden na druhého a jeden druhému jsme se přizpůsobovali. Byl to akt bez vášně, bez divadelního předstírání, bez touhy si vzájemně něco dokazovat. Po milování, které nám po několika desetiletích vztahu zůstalo. Díky za to. Opravdu děkuji.
   "Zlato, ty se pořád snažíš ji přetvářet k obrazu svému. Ale ona je úplně někde jinde. Je jiná doba a ona to postřehla. Přizpůsobila se. Chce si žít svůj vlastní život. Nastartovala se, ale ty máš stále tendenci jí vytahovat klíček ze zapalování."
   Mlčela jsem.
   "A uvědomuješ si, že auto se dá nastartovat i pomocí drátků?"
   "Tomu nerozumím," přiznala jsem se.
   "Přijde někdo a bez tvého svolení auto nastartuje. S pomocí drátků a šikovných rukou. Potom ti milé auto odjede a už se nebude chtít nikdy vrátit. A klíčky, které budeš majetnicky svírat v dlani, už ti nikdy k ničemu nebudou."
Zpět do obchodu